Organiczna forma manganu

Mangan nie należy do pierwiastków, z którymi spotykalibyśmy się często i mangan suplement, podobnie jak chrom w tabletkach, przyjmowany jest przez stosunkowo niewiele osób. Bardziej powszechny jest mający podobne zadania koenzym q10, a nawet witamina k2 mk7 (łatwa w przyswajaniu forma witaminy). Dlaczego jednak warto przyjmować mangan i w jakiej formie to robić?

Dlaczego należy mangan suplementować?

Omawiając mangan suplement, temat dyskusji musi zejść na przełomowy dział medycyny, jakim jest medycyna mitochondrialna. Omawia ona substancje mitochondrialne, takie jak w szczególności selen oraz l karnityna, a także kwas alfa liponowy. Są to substancje stosunkowo mało znane.

Częściej wspominany jest glutation i zdecydowanie witamina b12 oraz witamina b3. Wszystkie te substancje łączy właśnie mitochondriom, w którym znajduje się ponadto witamina k2 oraz witamina d3. Każda z tych substancji odpowiada za prawidłowe działanie mitochondriów, czyli fabryk energetycznych naszego organizmu, a mangan suplement jest jednym z najważniejszych dodatków do tej mieszanki.

Tylko naturalna suplementacja manganu

Bardzo ważne jest, aby mangan był przyjmowany w formie naturalnej, ponieważ podobnie jak witamina c oraz witamina b complex, jest on substancją stosunkowo trudną w przyswajaniu dla organizmu ludzkiego. Nawet duże dawki nie są w stanie pomóc, jeśli jego forma uwalniania do organizmu jest dalece nieadekwatna do naszych realnych możliwości. Dlatego właśnie opracowano specjalny proces prasowania spiruliny (wyjątkowego rodzaju algi), w wyniku którego możliwe jest zachowanie dużej dawki wyjątkowo łatwo przyswajalnego manganu.